busbeny@gmail.com       tel. 690 828 869      

tekst alternatywny

Frankfurt

Frankfurt-miasto partnerskie Krakowa

Frankfurt to insprujace miastozarówno dla biznesmenów jak i studentów którzy współistnieją w słonecznym mieście pełnym zarówno drapaczy chmur jak i pięknych zabytków.
Frankfurt to jedna z licznych metropolii w Niemczech liczaca aż 5 milionów mieszkańców.Często odiedzane przez turystów głównie ze względu n a piękny widok oraz ciekawe muzea.Miasto to najbardziej słynie jednak z Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych, Książki oraz Instrumentów Muzycznych które odbywają się we Frankfurcie co roku.

Zabytkowe Budynki

To przepiękne miasto którego ratusz to kompleks dziewięciu budynków .
Jednak to nie jedyne atrakcje dla wielbicieli architektury znajduje się tam bowiem wiele innych gotyckich budynków ta jak:

Katedra Świętego Bartłomieja pochodząca z XIV wieku powstała w miejsce kaplicy z czasów Merowingów. W muzeum katedralnym pokazane sa  okazy ze skarbca katedralnego, jak i przedmioty znalezione w grobie dziewczynki z VII wieku.

Kolejnym zabytkiem który ma również wydźwięk polityczny jest Kościół Świętego Pawła który był siedzibą pierwszego demokratycznie wybranego parlamentu w 1849 roku.

Miasto zakupów

Frankfurt sprawdza się doskonalejako miejsce zakupów ze wzgledu na znajdujące się tutaj pięcio-piętrowe centrum handlowe MyZeil o ciekawej strukturze z elementem sklepionego szkła.

Jedna z najdroższych ulic handlowa prestiżowych marek, znanych na całym świecie jest Goethestrasse.Natomiast to ulica Kaiserstrasse jest najpiękniejszą uliczką pod względem architektonicznym mimo znajdujących się sklepów i butików.

W Frankfurcie odbywają się także tygodniowe targi oraz pchli targ, gdzie znaleźć można ciekawe antyki oraz osobliwe przedmioty.

Sprawdź nasze połączenia Polska - Niemcy, przewóz naszym busem gwarantuje Ci komfort i bezpieczeństwo.

Zadzwoń teraz i zarezerwuj miejsce!

 

Drapacz chmór Main Tower

Przepiękny  56 piętrowy to drapacz chmur nad rzeką Main, stąd też nazwa budynku. Wieża z 5cioma  piętrami pod ziemią, oraz dwoma platformami dla zwiedzających.Jest to jedyny drapacz chmur z tarasem widokowym w Frankfurcie, oraz 4 najwyższy budynek w Niemczech.

Budynek wzniesiony między 1996 a 1999, przez banku Helaba. Znajdują się w nim główne biura banku, oraz lokalna telewizja Hessischer Rundfunk. Prognozy pogody filmowane są na szczycie budynku.

Main Tower sprawia wrażenie jakby składał się z dwóch połączonych struktur – wieży na kształt prostopadłościanu połączonego z wieżą o tradycyjnym kształcie walca pokrytą niebieskim szkłem.

Miasto Kultury

Frankfurtunajbardziej ukochał sobie Muzea począwszy od tych poświęconych architekturze, sztuce, filmowi, poprzez archeologię i historię Żydów, po jedno z największych muzeów historii naturalnej w Niemczech.

Niemieckie Muzeum Architektury jest nie tylko budynkiem w którym znajdują się przedmioty związane z Architektórą ale przepięknymXVIII wiecznym budynkiem będącym okazem muzealnym samym w sobie.

Wnętrze budynku zaprojektowane było przez Oswalda Mathias Ungres w 1984 roku.

Warto odwiedzić także Muzeum Sztuki Nowoczesnej które składa się z 3 muzeów. Podziwiać można tutaj między innymi dzieła niemieckich ekspresjonistów, które otwarte są do interpretacji dla zwiedzających.

Palmiarnia

Ta Palmiarnia znajdująca  się w dzielnicy Westend-Süd jest największym tego typu obiektem w Niemczech. Prywatnie sfinansowanai ukończona w 1871. W trakcie wojny budynki zostały częściowo zniszczone, ale palmiarnię odbudowano i powiększono.

Rośliny zorganizowane są według regionów z których pochodzą, niektóre znajdują się na wolnym powietrzu, a pozostałe w sztucznie utrzymywanych tropikalnych mikroklimatach.

Miejski Las

Frankfurter Stadwald to 48 km obszar leśny w południowej części. Jest największym laswm znajdującym się wewnątrz miasta w całym kraju. Przez las przebiegają cztery szlaki "śladem natury" oraz kilka szlaków dla biegaczy oraz rowerzystów.

W Stadwald znajduje się 1600 ławek oraz 25 chatki, które zapewniają schronienie podczas deszczowej pogody.

W lesie znaleźć można także 9 stawków oraz ulubiona atrakcję dla dzieci aż 6 placów zabaw.

 

 

TOP

Odwiedź naszą stronę na facebooku,polub, śledź newsy, bierz udział w konkursach!