busbeny@gmail.com       tel. 690 828 869      

tekst alternatywny

Sprawdź nasze połączenia Polska - Niemcy, przewóz naszym busem gwarantuje Ci komfort i bezpieczeństwo.

Zadzwoń teraz i zarezerwuj miejsce!

Münich

Monachium przyciąga przede wszystkim swoją cudowną  atmosferzą, gdzie równie ważna jest tradycja i nowoczesność, oraz otwarcie na świat. Ta stolica Bawarii jest metropolią gospodarczą i medialną swoją siłę finansową zawdzięcza bankowości i ubezpieczeniom oraz branży najnowszych technologii i motoryzacji.

 
 
Jako miasto nauki słynie z uniwersytetów, Akademi Sztuk Pięknych, Wyższej Szkole Muzyki i Teatru, Wyższa Szkoła Filmu i Telewizji i wiele innych szkół wyższych, akademii i instytutów naukowych sprawia, że miasto to jest ważnym ośrodkiem nauki. Od lat 90.
Monachium jest kulturalną metropolia świata, zawdzięcza to głónie 42 teatrom z którego najbardziej znany to Teatr Narodowy i wielokrotnie nagradzany teatr Kammerspiele.
 
 
Dzięki różnorodnej ofercie kulturalnej Monachium szczyci się mianem kulturalnej metropolii o międzynarodowym znaczeniu. W mieście znajduje się nie mniej niż 42 teatry oraz zbiory sztuki oraz dynamiczne galerie. Muzeum Niemieckie, największe muzeum techniki na świecie, świętowało w 2003 roku swoje 100. urodziny. Trzy pinakoteki, Muzeum Brandhorst i będące w trakcie budowy Muzeum Sztuki Egipskiej łączą się w pobliżu Uniwersytetu w imponującą dzielnicę muzealną. Pierwszorzędne przedstawienia muzyczne można zobaczyć w Filharmonii w Gasteig, w Bawarskiej Operze Narodowej i Herkulessaal w Rezydencji w Monachium.
TOP

Odwiedź naszą stronę na facebooku,polub, śledź newsy, bierz udział w konkursach!